Aktualności

Sesja w Parku Chrobrego
Sesja w Parku Chrobrego
Środa, 25 marca 2015

 - z wykorzystaniem szala kwiatowego. W związku z tym , że rozpoczęła się wiosna  i jest to idealna pora sadzenia roślin doniczkowych przygotowałam z 22- letnim fotografem sesję w ogrodzie, która miała ukazać wykorzystanie szali w całym procesie ubierania się. Zastosowanie połączeń z tradycyjnymi rzeczami nadaje pewnej lekkości bytu, koloru i żywotności. 


Czytaj więcej
Dotyk kawowej bluzki
Dotyk kawowej bluzki
Piątek, 20 marca 2015

 - może dostarczać wiele radości, gdyż w pierwszym Dniu Wiosny wypada nam odłożyć w garderobach grube ubrania, a przygotować bluzeczki z rękawem ¾. Jeżeli dodatkowo dołączymy do tego koronki to idealnie wkomponujemy się w styl prowansalski, niektórych mieszkań i przywołamy w pamięci czasy, gdy rządziły jeszcze nasze babcie. Taki trend modowy na wyciszenie kolorystyczne z domieszaniem do niego niezawodnych koronek wraca w tym roku do wielkich łask i zachwyca – skromnością wydania takiego ubrania. 


Czytaj więcej
Moda na girlandy wykonane na szydełku
Moda na girlandy wykonane na szydełku
Czwartek, 19 marca 2015

  - obecnie bardzo modne są girlandy ręcznie wykonane na szydełku, które można zawiesić na drzwiach od garderoby, komodach,  szafach, karniszach, aby nasze domowe życie nabrało oryginalnych barw i kształtów, które nie pojawią się w innym mieszkaniu.


Czytaj więcej
Moda na robótki ręczne
Moda na robótki ręczne
Środa, 18 marca 2015

 Moda ma różne oblicza, ale zazwyczaj każdego Człowieka zachwyca – lekkością jej wydania, cudownego prezentowania i ukazywania tego co stworzymy w naszych marzeniach. Zanim jednak odkryjemy ją w ubraniach warto jest skupić ludzką  uwagę na trendzie typowo domowym – czyli ręcznie wykonywanych ściegach, oczkach, aby  pokazać  – kołnierzyki szydełkowe i inne ozdoby. Dziś powraca bowiem fala ludowości, gdzie do głosu dochodzą gospodynie domowe i miłośniczki robótek ręcznych. Fascynacja wełnami, ich miękkością i połyskowością, zmuszą kobiety do poszukiwania w książkach nowych wzorów, które w produktach m.in. szydełkowych zostaną następnie ułożone na ubraniach, kanapach i stołach.


Czytaj więcej
Kobieta,  jak kwiat  Szanghaju
Kobieta, jak kwiat Szanghaju
Niedziela, 15 marca 2015

 Odmienne tradycje  Chinek, które dominowały w latach 30-tych jeszcze w XX wieku pozwalały kobietom na wyjście za mąż i urodzenie męskiego potomka. Rodzice natomiast mieli za zadanie wybrać pana młodego, który koniecznie miał być  bogaty i dość wpływowy. Książka „Wszystkie kwiaty Szanghaju” - Duncan Jepson ....

Czytaj więcej
Projektowanie mebli, a projektowanie ubrań
Projektowanie mebli, a projektowanie ubrań
Czwartek, 12 marca 2015

 - może dostarczać wiele przyjemności  szczególnie wtedy, gdy to stolarz zrealizuje nasze zamówienie. Etap wymyślania kształtu różnych elementów nadających się do biur i domów to w rzeczywistości  sposób przekładania bogatej wyobraźni na konkretne materiały.  Moda na samodzielnie ich tworzenie od wielu lat jest akceptowana przez producentów, którzy dla naszej dobrej zabawy przygotowują różne części z mebli  dające się w łatwy sposób poskładać. Warto jest więc zauważyć , że projektowanie ubrań , a projektowanie mebli to czynności , które może wykonać   jedna osoba, gdyż należy wykazać się tylko wielką pomysłowością i odrobiną smaku artystycznego.  Moment tworzenia szkiców meblowych może stanowić  zatem  odpowiednie spędzenie czasu wolnego. 


Czytaj więcej
Nowości w „Moim mieszkaniu”
Nowości w „Moim mieszkaniu”
Środa, 11 marca 2015

 Jest już dostępny kolejny numer „Mojego mieszkania”, w którym proponowane są wiosenne zmiany aranżacji wnętrz. Wśród licznych przykładów na uwagę zasługują  różowe dodatki w postaci poduszek i obrusów. Styl skandynawski , który od pewnego czasu utrzymuje się w trendach wnętrzarskich ,podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych, ma być rozweselony barwami zaczerpniętymi z płatków kwiatów , a także z ręcznie przygotowanych  ozdób. Gazeta nadaje  się więc  do pobrania z niej interesujących pomysłów , które można zastosować w naszych mieszkaniach. 


Czytaj więcej
Szacunek do tego co jest klasyczne
Szacunek do tego co jest klasyczne
Poniedziałek, 9 marca 2015

  - co posiada pewną wartość -  tkwi w ludziach od momentu ich urodzenia. Trudno jest więc oderwać się od pewnych określonych trendów, które są powszechnie znane i doceniane. Klasyka dominuje zatem zawsze i wszędzie,  jako element spontanicznego powrotu do świata królującej nam mody. Znawcy z tego zakresu uważają  nawet, że to  klasyczne ubrania , stanowiące  także  porównanie do muzyki mistrzów, są  w stanie  prezentować  kobietę  z odpowiednią klasą i dostojeństwem. I chyba tylko okoliczności  zmuszą nas w pewnych momentach  życia do wyjęcia z szaf – biało- czarnych – strojów wyjściowych, nadając przy tym  naszemu ciału określonej elegancji.  


Czytaj więcej
Dzień Kobiet na wesoło
Dzień Kobiet na wesoło
Niedziela, 8 marca 2015

 Jadąc samochodem usłyszałam następujące stwierdzenie: Kobieta jest od tego , aby cały dzień spędzać w kuchni siedząc przy stole i czytając przepisy kulinarne, natomiast mężczyzna jest od stania przy kuchence i gotowania, dla niej smacznych potraw….tym optymistycznym akcentem kończymy – Dzień Kobiet.  


Czytaj więcej
Moda na rzeźby
Moda na rzeźby
Niedziela, 8 marca 2015

 Wyjazd do Łeby poza atrakcjami w postaci spaceru nad morzem dostarcza wielu inspiracji. Poszukując zatem nietypowych przedmiotów na uwagę zasługują rzeźby. Sztuka na ulicy dostępna  dla każdego Człowieka to chwila oderwania się od blokowisk i murów, a doświadczenie dotykania drewna, zastanawiania się nad pomysłem twórcy. Głowa – część naszego ciała, która steruje myślami, marzeniami i poglądami, zdecydowanie zasługuje na uwagę przechodniów.  Przedstawiona twarz anonimowej osoby to dla nas w pewnym sensie zagadka….Zadajemy więc pytanie - Kto to jest? Nasza wyobraźnia prowadzi nas głównie  po świecie marynistyki: Być może przestawiona postać to……………przyjaciel.


Czytaj więcej
Pasje rozwijają umysł każdej kobiety
Pasje rozwijają umysł każdej kobiety
Niedziela, 8 marca 2015

 Każda kobieta poświęca czas na rzecz swojej Rodziny, jednak i tak jest w stanie wygospodarować go znacznie więcej na inne dodatkowe zajęcia. I chyba trudno jest opisać Człowieka bez Jego zainteresowań. Na początku mojej przygody ze szkolnictwem przez przypadek zostałam wciągnięta w prowadzenie stron internetowych, które stały się dla mnie czymś naturalnym w napiętym kalendarzu życia i tak są ze mną na przestrzeni tych wszystkich lat. Trening czyni mistrza, czyli nauka zarządzania treścią kształtująca ludzkie gusta to w rzeczywistości zaczarowany świat redaktorów, którzy muszą wykazywać się pomysłowością, dynamicznością, aby ich „produkt”- żył i cieszył się sporym zainteresowaniem. 

Czytaj więcej
Moda na kwiaty w ogrodzie
Moda na kwiaty w ogrodzie
Wtorek, 3 marca 2015

 Modnie jest hodować kwiaty w ogrodzie, które podczas lata obsypią nas pachnącymi płatkami. Zanim to jednak nastąpi już teraz trzeba pomyśleć o odpowiednim miejscu dla nich, a także sianiu nasion  i sadzeniu cebulek.  Czynność ta może dostarczać wiele radości, a za kilka miesięcy dodatkowo pozwoli nam wykonać zdjęcia takich  kwiatów.


Czytaj więcej
Powrót do lat 70-tych
Powrót do lat 70-tych
Niedziela, 1 marca 2015

  - Dzwony, przylegające płaszcze, kolorowe sukienki , dodatki z wisiorkami są teraz na fali.

- Zakochać się w Dzieciach Kwiatach przed nadejściem lata – to jest nowa moda na zabawę  gotowa.  
Tak można określić nowy trend, który wchodzi na salony. Ale, żeby szaleństwo modowe nas nie zrujnowało finansowo należy mieć do niego dystans. Warto jest więc przeszukać nasze szafy i do obecnych ubrań dokupić odpowiednie dodatki. Wisiory, korale, sznurki – to one będę dominowały na naszych ciałach, aby każda z nas była doskonała. 
Czytaj więcej
Rok  2015 z modą i woluminami
Rok 2015 z modą i woluminami
Piątek, 27 lutego 2015

 Manekin , który znajduje się w PCE, ZSP – stawowi element dekoracyjny multimedialnej czytelni. Nie bez znaczenia czynność jego ubierania według nauczycieli bibliotekarzy  podkreśla rolę mody w życiu młodych ludzi. Znajdujące się w takim towarzystwie książki, tygodniki i  miesięczniki zachęcają więc do przeczytania tematycznego dzieła, które kształtuje ludzkie poglądy, wyrabia zdanie na określony temat, rozwija pasje, ukazuje nietypowe  marzenia. 


Czytaj więcej
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania z jabłkami
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania z jabłkami
Czwartek, 26 lutego 2015

 Składniki :

5 jajek
1 szklanka cukru kryształu
100 g świeżych drożdży
1 szklanka oleju
1 szklanka mleka
5 szklanek mąki
1 opakowanie cukru waniliowego
700 g owoców sezonowych

Czytaj więcej
Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych Autor: Susan Gloss
Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych Autor: Susan Gloss
Czwartek, 26 lutego 2015

 Czy chcieliście kiedyś odwiedzić zaczarowany, bajeczny sklep, w którym rzeczy, ubrania nabierają mocy, a historia każdej osoby stanowi nowy rozdział wyjątkowej książki? Nic nie stoi na przeszkodzie w takim marzeniu, gdyż  Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych - Susan Gloss – to najnowsza opowieść przeznaczona dla ludzi o nietypowych zainteresowaniach. Miłośnicy staroci, wyszukiwanych po aukcjach cacek, ubrań, ludzie śledzący trendy mody mogą spokojnie poznać życie osób, które przez przypadek spędziły dzień w tajemniczym sklepie. 

Czytaj więcej

Przejdź do góry strony