Aktualności

Tęczowa, kolorowa -  ludzka droga - niech żyją wakacje
Tęczowa, kolorowa - ludzka droga - niech żyją wakacje
Wtorek, 7 lipca 2015

 Czerpać radość z poranka, popijać kawę, podjadać smaczne ciasto – leżeć na leżaku, czytać książki i gazety – to jest to wszystko na co zasługujesz. Możesz więc pozwolić sobie na chwilę relaksu, zapomnienia, wytchnienia, aby doznać uczucia wewnętrznego szczęścia. Zanim jednak je złapiesz w dłonie, przejdź się boso po trawie, zerwij dzikie kwiaty, posłuchaj śpiewu ptaków o 7:00 rano

Czytaj więcej
Kobieta na zakupach
Kobieta na zakupach
Wtorek, 7 lipca 2015

 W trakcie urlopu nie możemy zapomnieć o wymianie swojej torebki. A ponieważ nikt nie lubi, aby druga osoba miała podobne rzeczy do nas warto jest upolować coś na przecenach i zaryzykować - bogate wzornictwo. W związku z tym prezentuję produkt – z CCC – który na te letnie, zabawne dni , poprawi wszystkim humor, rozweseli nasze towarzystwo, doda odrobinki wariackich pomysłów, pozwoli przeżyć życie na kolorowo. 


Czytaj więcej
Znać wartość słowa
Znać wartość słowa
Poniedziałek, 6 lipca 2015

 W obecnych czasach „słowo” stanowi skład naszego codziennego  życia. Możemy nim wyrażać własne poglądy, informować o ważnych wydarzeniach, być dotykiem pióra poety, komputerowcem, dziennikarzem. Zabawa w blog modowy to taka akcja poszukiwania oryginalnego stylu, który zwróci uwagę na daną osobę, ukaże jej pasje, a także ubrania. Śledząc więc takie strony w Internecie dojdziemy do wniosku, że każda kobieta dotyka bloga modowego w inny sposób. 

Czytaj więcej
Ciasto drożdżowe w sam raz o tej letniej porze
Ciasto drożdżowe w sam raz o tej letniej porze
Niedziela, 5 lipca 2015

 Gdy przychodzi niedziela, a skwar leje się z nieba wypada nam przygotować ciasto drożdżowe z dodatkiem bitej śmietany i truskawek. Taki deser po obiedzie doskonale zaspokaja uczucie głodu, a także nie osładza zbyt mocno naszego posiłku. Trzeba jednak zaznaczyć , że efekt drożdżówki wyjętej z piekarnika zaskoczył mnie, ponieważ ciasto „wyszło” z foremki. Życzę wszystkim- smacznego – dotyku lata. 


Czytaj więcej
Różany czar
Różany czar
Sobota, 4 lipca 2015

 - i urok ubrań w tym odcieniu – gwarantuje w letnie upalne dni namiastkę Grecji. Słońce, które swoimi promieniami dotyka kwiatowych listów doskonale uzupełnia spódniczkę dopasowaną w tym odcieniu. Swoboda w ubiorze w naszych domowych ogrodach pozwala bowiem  ludziom na długości mini – i bluzki na ramiączkach. Lato przyszło do nas pełne gorąca , zaskakując wszystkich wyjątkowym klimatem i róż aromatem. 


Czytaj więcej
Moda na połączenie wzorów
Moda na połączenie wzorów
Piątek, 3 lipca 2015

 W roku 2015 modnie jest połączyć ubrania dość wzorzyste, ponieważ należy się stylizować na -  Dzieci Kwiaty. Kolorowa bluzka i spódniczka to idealne zestawianie, które w ciągu upalnych dni sprawdzi się w ogrodzie, w mieście , gdy wyjdziemy po zakupy, a także w pracy, gdy odczujemy brak klimatyzacji. 


Czytaj więcej
Wakacje to czas przebywania na łonie natury
Wakacje to czas przebywania na łonie natury
Czwartek, 2 lipca 2015

 - nic tak bowiem nie wycisza człowieka, jak las, w którym możemy posłuchać śpiewu  ptaków, zobaczyć , jak pracują mrówki, odkryć stare korzenie, poszukać dzikich kwiatów, leżeć w trawie- ogólnie być na boskiej wyprawie. Chwila takiego relaksu jest bardzo potrzebna do wyłączenia komórek, zamknięcia laptopów, a pozwolenia sobie na wykonanie licznych  zdjęć. Przyroda, która nas otacza promieniuje w lipcu – radością osiąganą  z letniego poranka, zapachem traw, powyciąganymi na drodze drzewami, piaskiem, krzakami, grzybami i błogim lenistwem. 


Czytaj więcej
Z Archiwum morza
Z Archiwum morza
Środa, 1 lipca 2015

 - Warto jest czasami przeszukać swój komputer i pośmiać się ze zrobionych zdjęć kilka lat temu. Ale wyglądać wtedy wyjątkowo modnie - zgodnie z trendami roku 2015 -  to jest dopiero niespodzianka. Kolor żółty, który wkradł się wówczas nad morze – stanowi obecnie „krzyk” – mody. 

Czytaj więcej
Pozwól sobie na deser
Pozwól sobie na deser
Środa, 1 lipca 2015

 - z truskawek KASZUBSKICH.

- Deserem życia może być – słowo- w różnej oprawie, ale żeby ono smakowało tak dobrze, jak nasze czerwone truskawki warto jest  odszukać w sieci taki mały zakątek, w którym twórca ukryje się w zaciszu domu, a z drugiej strony stworzy smaczne rzeczy. Szykując więc wyjątkowe danie w kuchni warto jest zadbać o nadanie jemu smaku zmysłowości, lekkości, cudowności, aby do końca dnia móc wspominać  jego idealny smak. 
Czytaj więcej
Wywiad w "Kurierze Lęborskim"
Wywiad w "Kurierze Lęborskim"
Piątek, 26 czerwca 2015

 Zachęcam do zapoznania się z wywiadem, który przeprowadziła ze mną Pani Iwona Ptasińska – znajduje się on w Gazecie Pomorza – „Kurierze Lęborskim”. 


Czytaj więcej
Zapasy na zimę z soku kwiatowego czarnego bzu
Zapasy na zimę z soku kwiatowego czarnego bzu
Czwartek, 25 czerwca 2015

 Przygotowanie soku z kwiatów czarnego bzu jest bardzo prostym zadaniem, dlatego dla wzmocnienia organizmu warto jest przynieść słoiki z taką miksturą (same świeże  kwiaty są trujące). Zapewniam , że zapach unoszący się po całym mieszkaniu przypomina momentami łąkę z kwiatami, a smak soku z dodatkiem cukru i cytrynek nie tylko działa orzeźwiającą i leczniczo , ale przede wszystkim nadaje herbacie i kawie tej delikatnej nutki pełnej zmysłowości jaką tylko filiżanka może sobie wyobrazić. 

Czytaj więcej
„Zatopić” myśli w ciszy
„Zatopić” myśli w ciszy
Wtorek, 23 czerwca 2015

 - gdy nas już nikt nie słyszy – to taki delikatny  codzienny relaks, na który warto jest sobie pozwolić. Cisza kołysze nas  po spływającym po szybie deszczu, kołysze do snu wieczorem, a także stanowi odskocznię od szybkiego tempa naszego życia. Warto jest więc pozwolić sobie na takie szaleństwo, aby – móc nie robić – nic – ale to zadanie jednak nie jest takie proste do wykonania, gdyż ludzie w XXI wieku nie potrafią odpoczywać. 

Czytaj więcej
Deser bananowy – dla ciała odnowy
Deser bananowy – dla ciała odnowy
Poniedziałek, 22 czerwca 2015

 
Składniki:
 - 3 banany
-1 świeży ogórek
- 1 mandarynka (albo pomarańczka)
- 1 duży jogurt naturalny
Wszystko razem miksujemy , a następnie przyozdabiamy – listkami świeżej mięty.

 

Czytaj więcej
Przemijalność piękna………..
Przemijalność piękna………..
Niedziela, 21 czerwca 2015

  - to naturalna kolej rzeczy….ale chyba trudno jest się z tym faktem pogodzić. Podobnie do kwiatów, urok kobiet wraz z wiekiem odchodzi w zapomnienie i należy wówczas poszukać w sobie czegoś co – trwa wiecznie. Piękno to wewnętrzne może być z nami  do końca życia i promować w różny sposób ludzkie pasje, zainteresowania. Pewnie , dlatego śledzę zawsze blog  pewnej modelki  , która wybrnęła z tego zadania modowego wręcz idealnie. 

Czytaj więcej
Zabawy florystyczne z naturalnego środowiska
Zabawy florystyczne z naturalnego środowiska
Niedziela, 21 czerwca 2015

 Doczekaliśmy się czasów, gdy modnie jest przygotować w domu bukiet z kwiatów, które rosną na łąkach, na polanach,  w parkach, a nie przypominają nam one  tradycyjnych wiązanek znajdujących się w kwiaciarniach. Obecnie bardzo „trendowe” – są  dziko rosnące rośliny , które swoim kształtem opowiadają w domu w o bujnej przyrodzie, matce naturze, kroplach deszczu, zielonych liściach, łodygach drzew – aby domowy stół każdy mógł zamienić  w letni wiatru szum.   


Czytaj więcej
Czas tworzenia soku z czarnego bzu
Czas tworzenia soku z czarnego bzu
Niedziela, 21 czerwca 2015

 Koniec czerwca, początek lipca to idealny czas na przygotowanie soku z czarnego bzu. Roślina ta występuje w lęborskim  - Parku Chrobrego i może dostarczyć do naszych domów moc wrażeń kulinarnych, wynikających z przygotowania soku z jego kwiatów. Jako, że posiada on właściwości lecznicze 

Czytaj więcej

Przejdź do góry strony