Aktualności

Lśniące tuniki dobrym rozwiązaniem dla kobiet
Lśniące tuniki dobrym rozwiązaniem dla kobiet
Środa, 17 grudnia 2014

 Materiały , które lśnią zazwyczaj nie nadają  się do pracy, jednak jeżeli uszyjemy z nich zwiewne tuniki to wówczas staną się one  bardziej „przyjazne” każdemu odwiedzanemu  przez nas środowisku.  Uszycie ich w zabawny sposób, z brakiem dopasowania w pasie, może dodatkowo nadać ciału kobiety wyjątkowego  drapieżnego charakteru. 


Czytaj więcej
Luksusowy magazyn – „Moda to jeszcze nie wszystko”
Luksusowy magazyn – „Moda to jeszcze nie wszystko”
Niedziela, 14 grudnia 2014

 - a w nim interesujący artykuł pt.”Pobudka”. Co się za nim kryje? – Impreza o 7:00 rano. Ale nie taka zwykła impreza, podczas której można sączyć drinki, tylko dla wielkiej odmiany – podaje się – sok z marchewki. Ludzie tłumnie zgromadzeni przed salą w Londynie  tańczą do muzyki techno, a następnie w przerwach korzystają  z zajęć jogi i dobrego  masażu. 

Czytaj więcej
Z piernika chatka i mała dokładka
Z piernika chatka i mała dokładka
Sobota, 13 grudnia 2014

 Stroje widziane w sposób humorystyczny, a czerpiące inspirację z bajek dla dzieci bardzo dobrze prezentują się na Rynku w Wejherowie. Bogata wyobraźnia osób, który przygotowały postać  - złej kobiety  - wywołała napływ ludności  do miasta i kolejkę do wykonania pamiątkowego zdjęcia. Trzeba przyznać , że bogata wyobraźnia projektantów tych  bajkowych kreacji przyciągnęła uwagę przechodniów i zmusiła ich  do przewertowania kartek dziecięcej lektury. 


Czytaj więcej
Cudowne brązowe tuniki
Cudowne brązowe tuniki
Piątek, 12 grudnia 2014

 Tuniki pasują na każdą okazję, dlatego stanowią ulubiony element stroju każdej kobiety. Odcienie modnego w tym sezonie wyciszenia ,w postaci brązu, podkreślają dodatkowo każdy poważny nastrój, nadają pozytywnych cech kobiecych. Brak krzykliwości kolorystycznej świadczy też o rozsądnych decyzjach osób ubranych w takie ubrania. 


Czytaj więcej
Niebieska świeca ogień wznieca
Niebieska świeca ogień wznieca
Wtorek, 9 grudnia 2014

 Ostatnio zamówiłam wykończenie materiałowe do niebieskiej łazienkowej świecy. Urok materiału, który ją okrywa dodaje płomieniowi bardzo potrzebnej „iskry” wnętrzarskiej, która doskonale komponuje się w otoczeniu lakierów do paznokci, korali, niebieskich dzbanków na herbatę. Proste rozwiązania dekoracyjne zamówione na nietypowe wymiary świec i uszyte przez  wspaniałe krawcowe, podkreślają piękno koloru niebieskiego, który niczym fala morska  rozpływa się w łazience. 


Czytaj więcej
Kreacja skrzydła motyla
Kreacja skrzydła motyla
Poniedziałek, 8 grudnia 2014

 - Nie jest prawda , że w okresie jesienno- zimowym nie możemy ubrać rzeczy typowo zwiewnych. Wystarczy bowiem przygotować takie ubrania  pod ciepły golf. Rozwiązania typowo  letnie na chłodne , szare dni wprowadzają odrobinę gorących klimatów , pobudzają  kolorami nasze otoczenie , a przy okazji  dobrze wpływają na nasze samopoczucie.


Czytaj więcej
Idą święta ….warto się do nich przygotować
Idą święta ….warto się do nich przygotować
Sobota, 6 grudnia 2014

 My kobiety bardzo często marzymy o idealnej sylwetce, zdrowym odżywaniu się, perfekcyjności, cudownym wyglądzie. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Prasa i media zasypują nas wizerunkami takich kobiet, które swoim wyglądem przypominają światowe modelki. Warto jest jednak tuż przed świętami dać sobie  - odrobinę luzu. Odżywiać się zdrowo to znaczy:  jeść w małych ilościach, jednak co warto jest podkreślić  i tak  -  z wiekiem zawsze tyjemy, dlatego walczę z tym problemem w swojej kuchni. 

Czytaj więcej
Na święta odnawiamy wnętrza mieszkań
Na święta odnawiamy wnętrza mieszkań
Sobota, 6 grudnia 2014

 Grudzień , który kojarzy się nam z mrozami wymusza na domownikach zakup nowych rzeczy. A , że wielkimi krokami zbliżają się Święta BN – to dobrym pomysłem jest włączenie się do wielkiej bieganiny po sklepach. Jak widać na ulicach Lęborka samochody przeciskają się na parkingach, a całe rodziny udają się po magiczne prezenty. W takim wielkim zamieszaniu pamiętajmy  więc o drobnych dodatkach z motywami BN – należą do nich świeczki, ciepłe koce, serwetki i ozdoby choinkowe. 

Czytaj więcej
Moda na oryginalne dzbanki
Moda na oryginalne dzbanki
Sobota, 6 grudnia 2014

 Mada na dodatki do wnętrz każdego roku zaskakuje  nas  nowymi przedmiotami. W związku  z tym  warto jest napisać, że na naszą uwagę  zasługują dzbanki wychodzące poza schemat trendów. Należy  zatem poszukać takich rzeczy, które posiadają w sobie ducha dawnych epok, dawnego stylu  i dodatków ,  których w rzeczywistości pojęcie mody nie dotyczy. Takie oryginały w naszych domach zwrócą uwagę gości, wywołają tematy do rozmów . Wychodzenie poza to co posiadają wszyscy ludzie, a wyszukiwanie odmienności posiada w sobie moc – bycia nowatorskim Człowiekiem, oddziaływania na wzorce, tworzenia sztuki, takiej  jaką to  my widzimy w naszej wyobraźni.  


Czytaj więcej
Moda na ludowość
Moda na ludowość
Czwartek, 4 grudnia 2014

 Do łask wracają ludowe dodatki na nasze kanapy. Teraz poduszki nawiązujące do takiego  stylu zalewają  rynek wnętrzarski. Szukajcie takich produktów w Muzeum. 


Czytaj więcej
Komin, czapka  i misiaczek
Komin, czapka i misiaczek
Środa, 3 grudnia 2014

 Modne stały się miśkowate albo wełniane kominy oraz  czapki  Miękkość  takiego materiału  pozwala naszemu ciału wtulić się w niego i chronić delikatną  skórę przed pierwszymi mrozami. To prawie tak, jak  dotykać niedźwiedzia , który jeszcze nie przygotował się do zimowego snu……


Czytaj więcej
Spódniczka , którą uszyłam
Spódniczka , którą uszyłam
Wtorek, 2 grudnia 2014

 Wspaniałe materiały, które są dostępne w sklepach wyzwalają w ludziach ochotę na szycie. Pewnie, dlatego, gdy zobaczyłam jeden z nich postanowiłam przygotować   z niego  spódniczkę. Oryginalność takiej kreacji  przemawia za tym, aby uszyć tylko jeden taki model, ponieważ każda kobieta lubi prezentować  ubrania, których nie zobaczy  na innej osobie. 


Czytaj więcej
Oczyszczanie umysłu przez medytację
Oczyszczanie umysłu przez medytację
Poniedziałek, 1 grudnia 2014

 Kilka lat temu kupiłam w księgarni książkę na temat medytacji. Właściwie głód na „czytanie” doprowadził  mnie do gdańskiej księgarni, w której wyszukiwałam woluminów religijnych. Przez przypadek chwyciłam do ręki opis medytacji. Zawsze podchodziłam do tego zagadnienia  bardzo ostrożnie jednak po zgłębieniu lektury doszłam do wniosku , że niektóre zdania posiadają w sobie pewną życiowa mądrość, wyzwalają spokój wewnętrzny i opisują inny, bardzo odmienny świat. 

Czytaj więcej
Gorąca herbata przypomina nam smak lata
Gorąca herbata przypomina nam smak lata
Poniedziałek, 1 grudnia 2014

 Obecnie zamykając drzwi naszego mieszkania zapalamy w domach ledowe światła, aby nie odczuwać zbyt mocno panującego w nich przygnębienia. Warto  więc przypomnieć , że Babcinym sposobem na takie szare pory roku są przede wszystkim owocowe herbaty, które przygotowywane w warunkach domowych poprawiają nasze trawienie i  samopoczucie. Polecam zatem  ciemną herbatę z dodatkiem plasterków pomarańczki, aby jej wyjątkowy smak cieszył nas jeszcze bardziej  i wyzwalał  cudowną energię. Owocowe  niespodzianki  poprawią u ludzi apetyt i przypominają nam o Świętach Bożego Narodzenia. 


Czytaj więcej
Indyjskie sukienki
Indyjskie sukienki
Poniedziałek, 1 grudnia 2014

 - są wspaniałym dodatkiem do naszego stroju. Lekkość materiałów, z których  one powstają świadczy o tym, że odmienna kultura przynosi do naszych domów różne kwiaty. Ten styl warto jest więc promować w ciągu  całego tygodnia pracy, a także w zimowe, mroźne dni, aby promienie  Słońca móc nosić na swoich ubraniach  już od samego rana.  


Czytaj więcej
Brakuje nam kwiatów
Brakuje nam kwiatów
Niedziela, 30 listopada 2014

 Przetrwać listopad to oznacza otworzyć albumy ze zdjęciami i wyszukać w nich okruszków lata. Są nimi głównie kwiaty, które w te pochmurne, szare dni działają na ludzi , jak najlepsze antybiotyki. Radość z życia wiąże się bowiem z wrażeniami  jakie sobie dostarczamy. A nie wychodząc z domów w obawie przed mrozami skupiamy się na małych, ograniczonych przestrzeniach domowych. Znawcy ludzkiej psychiki wiedzą , że ten najgorszy z miesięcy trzeba jakoś przetrwać, a dobrym sposobem jest urok starych zdjęć, na których kolorowe roślinki  uśmiechały się do nas w ogrodzie. Do tego smak cudownej herbaty pomoże nam ukryć  się w pokojach i  odszukać na zdjęciach – pogodę ducha, żywotność, promienność, radość, dobroć i lekkość. 


Czytaj więcej

Przejdź do góry strony