Aktualności

Na słodki sen ….
Na słodki sen ….
Poniedziałek, 25 maja 2015

 - woda mineralna z cytrynką, listkami mięty, łyżeczką cukru. Warto dodać , że w tym roku w ofercie rynkowej można znaleźć mięty o różnych liściach, dlatego postanowiłam wypróbować jej dwie odmiany. Zapach napoju  jest więc  niesamowity, a smak może zadowolić najbardziej wybrednych ludzi. Zanim jednak mięty na dobre urosną w ogródkach można je wsadzić  do  donic ozdobnych i wykorzystywać stopniowo do napojów.   


Czytaj więcej
Jak delikatnie oszukać modę?
Jak delikatnie oszukać modę?
Poniedziałek, 25 maja 2015

 Wszyscy wiemy, że w roku 2015 modnie jest posiadać ubrania i dodatki sznurkowe i koralikowe. Warto jest więc dołączyć do naszej kreacji dziennej  - chusty, które mają bogate urozmaicenia. Wyglądać modnie to nie zawsze oznacza wydawać  pieniądze, ale tworzyć oryginale projekty z wykorzystaniem tego co posiadamy w naszych szafach.  


Czytaj więcej
Żółty kolor dominuje na wybiegach mody – sesja przy murach obronnych
Żółty kolor dominuje na wybiegach mody – sesja przy murach obronnych
Niedziela, 24 maja 2015

 Większość projektantów postawiła w tym roku na kolor żółty, który króluje na: bluzkach, płaszczach, spódniczkach i sukienkach. W związku z tym wspólnie z moją uczennicą – Agatą  Puciłowską – przygotowałyśmy lęborską sesję zdjęciową w okolicach murów obronnych. Kolor żółty- ubranej tuniki -  idealnie pasował tego dnia do cegieł, okien, bram i kamieni, a promienie Słońca pomagały spełnić marzenie  modowe i pogodowe. Jak widać na zdjęciach urok baszt , a także bram,  był uzupełnieniem wizerunku, i  przy okazji wspaniałym procesem  ukazania  pięknego lęborskiego miejsca. Wykonane zdjęcia modowe były więc  zadaniem  przewodnim, które  towarzyszyło  nam podczas całej sesji. 

foto - Agata Puciłowska
Czytaj więcej
Wielość barw
Wielość barw
Piątek, 22 maja 2015

 - warta jest pomieszania ich w odcieniach pięknej trawiastej zieleni, a także intensywnej czerwieni. Taka składanka kolorystyczna wywołuje uczucie wiosennego ożywienia, a także promowania etapu kwitnięcia  roślin.  I chyba trudno jest nie zauważyć, że bujność świata wokół nas zaczyna dominować i zapowiadać lato. 


Czytaj więcej
Moda na długie sukienki
Moda na długie sukienki
Środa, 20 maja 2015

 Lata 70- te w tle panującej nam mody pozwalają  ubrać wyjątkowo długie sukienki . Warto jest  więc połączyć takie kreacje z rozpuszczonymi włosami i dodać do nich korale, wisiorki, a także rzemienie. 


Czytaj więcej
Moda na czerń
Moda na czerń
Wtorek, 19 maja 2015

 Pogoda powoduje , że wyciągamy z szaf coraz ciemniejsze ubrania. Warto jest więc powrócić na chwilę do czerni i połączyć ją z grafitowymi podkolanówkami. Takie zastawy doskonale sprawdzają się  podczas całego tygodnia i przypominają nam , że przeplatanie „prognostyczne” ma wpływ na kształtowanie mody. 


Czytaj więcej
Wszystkie kobiety pragną pięknie wyglądać
Wszystkie kobiety pragną pięknie wyglądać
Poniedziałek, 18 maja 2015

 Każda kobieta jest piękna, tylko to piękno należy w niej odkryć…

Spora ilość artykułów modowych ukazuje zawsze supermodelki, którym zazdrościmy:  wzrostu, figury, urody, stylu  albo tego czegoś co można określić w potocznym języku – szczęściem, które w pewnym momencie ich  życia wyniosło je  do samych niebios , nad wszystkie inne, skierowało na nie aparaty fotograficzne, kamery, ściągnęło gazety. Uważamy często , że stanowią one dla nas wzór, dlatego  przynosimy ich zdjęcia do zakładów fryzjerskich  i prosimy o uformowanie podobnej fryzury, udajemy się do sklepów poszukując ich ubrań, czytamy artykuły o ich życiu, spożywanych posiłkach, nietypowym relaksie, wyjątkowych  zainteresowaniach. 
Czytaj więcej
Moda uliczna przy murze
Moda uliczna przy murze
Poniedziałek, 18 maja 2015

 Pogoda pozwala obecnie wyjść z aparatem  w plener, do miasta, na łąki, do parku, dlatego pomyślałam , że warto jest przygotować inne zdjęcia modowe. Dziś na próbę uchwycony został fragment muru w Centrum miasta, jednak nie są to mury obronne, ale  część ściany  popularnego sklepu. Wysiadając z samochodu doszłam do wniosku , że to miejsce jest idealne na wykonanie kilku zdjęć. Spoglądając na chmury warto jest ubrać na siebie skórzane odzienia, ale za to  dopasować do nich sukienki z długimi rękawami. Takie zestawy modowe nadają się więc do pracy i do wyjścia na szybkie zakupy. Pozostaje tylko mieć nadzieję , że Słońce sprawi wszystkim miłą niespodziankę i jego promienie otoczą naszą Ziemię, a my ubierzemy wówczas typowo letnie ubrania. 


Czytaj więcej
Modne spotkanie w ASP w Gdańsku
Modne spotkanie w ASP w Gdańsku
Sobota, 16 maja 2015

 Jak wiadomo Lębork to dość małe miasto i trudno jest czasami liczyć  w nim na zrozumienie artystycznej wizji świata. Pewnie , dlatego odwiedzając ASP w Gdańsku doznałam niesamowitego uczucia szczęścia, że ludzie nadają na tych samych falach. Okazało się bowiem , że fascynacje modowe, a szczególnie te na nietypowe ubrania, zaprojektowane w cudowny sposób mają spore grono zwolenników. Udało  się nawiązać kontakt z osobami, dla których takie rzeczy są motorem twórczym, powodem do farbowania materiałów, szycia i pozowania do zdjęć. To - Moda stała się dla nas wspólnym tematem, który mógł być ukazany na moim blogu i zdjęciach, aby wartość procesu twórczego nabrała odpowiedniego znaczenia. 


Czytaj więcej
Na słodki dzień, na słodką noc
Na słodki dzień, na słodką noc
Sobota, 16 maja 2015

 Kawałek ciasta i do kawy krok, niech nam więc wszystko smakuje i Noc Muzeów przywołuje….


Czytaj więcej
Paleta barw czyli, jak piękny jest świat
Paleta barw czyli, jak piękny jest świat
Piątek, 15 maja 2015

 Wiosna to taka pora roku, podczas której poszukujemy różnych barw. Wzorujemy się wówczas na kwiatach, na łąkach, na polach, aby zastosować na ubraniach kolorystykę bliską tęczy. Taki chwyt modowy dodaje każdej kobiecie dynamiczności, która jest potrzebna w życiu. 


Czytaj więcej
Biała bluzka z warkoczami
Biała bluzka z warkoczami
Czwartek, 14 maja 2015

 - dobrze wygląda w towarzystwie spódniczki, gdyż podkreśla barwę włosów, a także charakter dopasowanych dodatków. Biel kojarzy się nam z tym co jest niewinne, delikatne i apelowe, ale w modzie nadaje ona powagi, która jest potrzebna do  aktywnego życia.


Czytaj więcej
Sukienka z  gniecionego materiału
Sukienka z gniecionego materiału
Środa, 13 maja 2015

 - czyli , jak oszukać chłodne dni wiosenne i podmienić je na upragnione  letnie. Wystarczy przygotować ciemną np. granatową sukienkę z gniecionego materiału  i połączyć ją z jasnym żakietem. W ten sposób będziemy manipulować ilością ciepła w pomieszczeniu, zdejmując bądź nakładając ubrania, a przy okazji wykorzystamy lekkie , zwiewne materiały, które przypomną nam o tym , że niedługo rozpocznie się upalne – lato. 


Czytaj więcej
"Dekoracje" i "Country"
"Dekoracje" i "Country"
Poniedziałek, 11 maja 2015

 W kioskach są już dostępne : Dekoracje (Moje mieszkanie) i Country. Można w tych majowych numerach zobaczyć, jak łatwo jest stworzyć nietypowy styl wiejskich, jakie dodatki połączyć ze sobą , aby całość aranżacji wyglądała zachwycająco. Kolorowe zdjęcia wykonane przez fotografów ukazują domy na wsiach, stare  meble, obrusy, naczynia, które stanowią w rzeczywistości ukołysanie country. Takie klimaty promujące wyciszenie, przebywanie na łonie natury  stały się hitem ostatnich lat, a dla wielu osób także celem do wybudowania domów w pewnym oddaleniu od gwaru miast. Zachęcam więc do lektury….


Czytaj więcej
Moda to delikatny stwór
Moda to delikatny stwór
Niedziela, 10 maja 2015

 Moda może nas kołysać do snu, gdy pomyślimy tylko o kolorowych piżamach, a także  być wieczornym  zamysłem , który pomoże nam w doborze ubrań na następny dzień. Kaprysy pogody powodują ostatnio, że warto mieć w zapasie i te grubsze i te cieńsze rzeczy, ponieważ nigdy nie  jest wiadomo co zobaczymy o godzinie 6:00 rano. Dziś , gdy zrobiło się wyjątkowo ponuro warto jest wyjąć z szaf długie spodnie i długie spódniczki

Czytaj więcej
Stare naczynie
Stare naczynie
Niedziela, 10 maja 2015

 - posiada swój urok i można je wykorzystać  jako mini- wazonik na polne kwiaty albo na  naczynie idealne do drobnych owoców. Wyszukiwanie staroci w komisach i antykwariatach należy zatem do wielkich przyjemności, ponieważ możemy nadać oryginalnym przedmiotom - nowe życie. 


Czytaj więcej

Przejdź do góry strony