Aktualności

Medytacje - nie tylko w wakacje
Medytacje - nie tylko w wakacje
Poniedziałek, 6 kwietnia 2015

 Stan po świętach to czas odpoczynku podobnego do tego, który uznawany jest we Włoszech. W związku z tym spora ilość blogerek modowych prezentuje na stronach internetowych newsy o tematyce - bliskiej medytacji. Ale, żeby nasz relaks był rzeczywiście udany warto jest pomyśleć o ziarnach zapachowej kawy, którą na kilka chwil wsypiemy do młynka, o toruńskich piernikach, które zamiast ciasta położymy na stole. 

Czytaj więcej
Moda na intensywne kolory
Moda na intensywne kolory
Poniedziałek, 6 kwietnia 2015

 W tym roku nie potrzeba nam stylisty, gdyż moda, która zapanowała pozwala kobietom ubrać się od stóp do głów w jeden wybrany przez nie – jaskrawy kolor nadający się do wszystkich rzeczy. Jak łatwo można się spodziewać  również dodatki mają być krzykliwe, zwracające uwagę wszystkich przechodniów – ponieważ zaczyna obowiązywać – szaleństwo kolorystyczne. Moda jednak to pewien określony trend warto jest wiec wszystkie barwy dopasować odpowiednio do kolorystyki naszej cery, włosów, aby nie zrobić z siebie choinki, a delikatnie zwrócić uwagę na to co jest w nas najpiękniejsze. 

Czytaj więcej
Lśniąca niebieska bluzka
Lśniąca niebieska bluzka
Czwartek, 2 kwietnia 2015

 - którą można ubrać na wyjątkowe święta. Ilość załączonych cekinów przypomina, że każda kobieta zasługuje na  taką  prezentację Wielkanocną, ponieważ czar i radość z niej bijąca jest tak samo , jak ta bluzka świecąca. 


Czytaj więcej
Moda  na włoskie figurki
Moda na włoskie figurki
Środa, 1 kwietnia 2015

 W stylach prowansalskich panuje moda na elementy religijne, które dołączone do filiżanek i dzbanków doskonale wtapiają się w każde wnętrze. Na uwagę zasługują więc produkty oryginalne dostarczone z Włoch, gdyż cechuje je wierność  oddania wskazanego tematu.  


Czytaj więcej
Moda na sukienki o długości ¾
Moda na sukienki o długości ¾
Środa, 1 kwietnia 2015

 Znawcy obecnej mody z pewnością zauważyli, że do łask wracają długości spódniczek i sukienek – ¾. Plusami takich trendów są zakryte kobiece nogi, a także dopasowane do nich rozkloszowane wykroje. Przykładowe ubrania zgodne z takimi założeniami projektowymi z pewnością będą odpowiadały wszystkim zwolenniczkom mody, ponieważ nadają one  zdecydowanej powagi i  spokoju wyrazu każdej twarzy. Takie proponowane długości dobrze się sprawdzały w czasach, gdy nasze babcie pozowały do czarno- biały zdjęć, aby utrwalić najpiękniejsze momenty ze swojego prywatnego  życia. 


Czytaj więcej
Żakiet w kratkę
Żakiet w kratkę
Wtorek, 31 marca 2015

  - czarna spódniczka na dokładkę. Tak można przygotować zestawy ubrań, aby prezentowały się interesująco, ponieważ projekty z Nowego Jorku zezwalają na łączenie trendów z różnych epok. Wzorzystość, która króluje na wybiegach mody zahacza o kratki, gdyż to one zawsze są modne i wygodne. 


Czytaj więcej
Moda na kokardy
Moda na kokardy
Poniedziałek, 30 marca 2015

 W roku 2015 modne są kokardy przy bluzkach, które nawiązują do stylu typowo szkolnego. Takie kroje ubrań mają podkreślać obowiązkowość, sumienność i wspierać  trend  na edukację . Kokardy dodają zatem uroku, a jeżeli dodatkowo są przygotowane w odcieniu bieli to nadają się idealnie na wykorzystanie ich podczas  licznych apeli i uroczystości państwowych. 


Czytaj więcej
Srebrne szale
Srebrne szale
Sobota, 28 marca 2015

 - prezentują się przy płaszczach doskonale. A jeżeli materiał, z którego zostaną wykonane  posiada w załączeniu srebrne , świecące   nitki to wówczas efekt jest gwarantowany. Delikatność szali powoduje , że czujemy się z nimi bardzo dobrze, ponieważ dodają one każdej kobiecie elementu odbycia podróży do innej epoki.   


Czytaj więcej
Chwila z książką
Chwila z książką
Piątek, 27 marca 2015

 Czyli - Młoda Hiszpanka w afgańskim piekle – Reyes Monforte – to mój ostatni wolumin o kobietach żyjących w innych kulturach. Poznawanie zasad obowiązujących u Afgańczyków wzbudziło moją ciekawość w gdańskiej księgarni, gdyż ta  tematyka jest bardzo interesująca. Życie Marii opisane w piękny sposób dotyka w książce problemu traktowania kobiet na całym świecie, który poruszyła odważnie hiszpańska reżyserka, autorka takich programów: w TV i w audycjach radiowych.  Inny świat, dla nas nierealny, tajemniczy, który  w pewnym sensie  może być, jak zagadka, odbierany jest   inaczej niż w Polsce. 

Czytaj więcej
Żółty jest w cenie
Żółty jest w cenie
Czwartek, 26 marca 2015

 Wiosna wywołuje w ludziach uczucie szczęścia i sprawia , że wszystko budzi się do życia. Trudno jest jednak nie zauważyć , że do tego wszystkiego potrzebne są promienie Słońca. Jego odcień stał się zatem trendem mody w roku 2015 i na wystawie w lęborskim Jantarze zachęca wszystkich do zakupu nowych ubrań. Przygotowując etap porządków świątecznych zwróćmy więc uwagę na rzeczy w kolorze żółtym, aby radość dnia trwała z nami jeszcze przez cały rok.  


Czytaj więcej
Sesja w Parku Chrobrego
Sesja w Parku Chrobrego
Środa, 25 marca 2015

 - z wykorzystaniem szala kwiatowego. W związku z tym , że rozpoczęła się wiosna  i jest to idealna pora sadzenia roślin doniczkowych przygotowałam z 22- letnim fotografem sesję w ogrodzie, która miała ukazać wykorzystanie szali w całym procesie ubierania się. Zastosowanie połączeń z tradycyjnymi rzeczami nadaje pewnej lekkości bytu, koloru i żywotności. 


Czytaj więcej
Dotyk kawowej bluzki
Dotyk kawowej bluzki
Piątek, 20 marca 2015

 - może dostarczać wiele radości, gdyż w pierwszym Dniu Wiosny wypada nam odłożyć w garderobach grube ubrania, a przygotować bluzeczki z rękawem ¾. Jeżeli dodatkowo dołączymy do tego koronki to idealnie wkomponujemy się w styl prowansalski, niektórych mieszkań i przywołamy w pamięci czasy, gdy rządziły jeszcze nasze babcie. Taki trend modowy na wyciszenie kolorystyczne z domieszaniem do niego niezawodnych koronek wraca w tym roku do wielkich łask i zachwyca – skromnością wydania takiego ubrania. 


Czytaj więcej
Moda na girlandy wykonane na szydełku
Moda na girlandy wykonane na szydełku
Czwartek, 19 marca 2015

  - obecnie bardzo modne są girlandy ręcznie wykonane na szydełku, które można zawiesić na drzwiach od garderoby, komodach,  szafach, karniszach, aby nasze domowe życie nabrało oryginalnych barw i kształtów, które nie pojawią się w innym mieszkaniu.


Czytaj więcej
Moda na robótki ręczne
Moda na robótki ręczne
Środa, 18 marca 2015

 Moda ma różne oblicza, ale zazwyczaj każdego Człowieka zachwyca – lekkością jej wydania, cudownego prezentowania i ukazywania tego co stworzymy w naszych marzeniach. Zanim jednak odkryjemy ją w ubraniach warto jest skupić ludzką  uwagę na trendzie typowo domowym – czyli ręcznie wykonywanych ściegach, oczkach, aby  pokazać  – kołnierzyki szydełkowe i inne ozdoby. Dziś powraca bowiem fala ludowości, gdzie do głosu dochodzą gospodynie domowe i miłośniczki robótek ręcznych. Fascynacja wełnami, ich miękkością i połyskowością, zmuszą kobiety do poszukiwania w książkach nowych wzorów, które w produktach m.in. szydełkowych zostaną następnie ułożone na ubraniach, kanapach i stołach.


Czytaj więcej
Kobieta,  jak kwiat  Szanghaju
Kobieta, jak kwiat Szanghaju
Niedziela, 15 marca 2015

 Odmienne tradycje  Chinek, które dominowały w latach 30-tych jeszcze w XX wieku pozwalały kobietom na wyjście za mąż i urodzenie męskiego potomka. Rodzice natomiast mieli za zadanie wybrać pana młodego, który koniecznie miał być  bogaty i dość wpływowy. Książka „Wszystkie kwiaty Szanghaju” - Duncan Jepson ....

Czytaj więcej
Projektowanie mebli, a projektowanie ubrań
Projektowanie mebli, a projektowanie ubrań
Czwartek, 12 marca 2015

 - może dostarczać wiele przyjemności  szczególnie wtedy, gdy to stolarz zrealizuje nasze zamówienie. Etap wymyślania kształtu różnych elementów nadających się do biur i domów to w rzeczywistości  sposób przekładania bogatej wyobraźni na konkretne materiały.  Moda na samodzielnie ich tworzenie od wielu lat jest akceptowana przez producentów, którzy dla naszej dobrej zabawy przygotowują różne części z mebli  dające się w łatwy sposób poskładać. Warto jest więc zauważyć , że projektowanie ubrań , a projektowanie mebli to czynności , które może wykonać   jedna osoba, gdyż należy wykazać się tylko wielką pomysłowością i odrobiną smaku artystycznego.  Moment tworzenia szkiców meblowych może stanowić  zatem  odpowiednie spędzenie czasu wolnego. 


Czytaj więcej

Przejdź do góry strony