Aktualności

Czerń – kolorem jesieni
Czerń – kolorem jesieni
Piątek, 12 września 2014

 O ile nic się nie zmieni to w tym roku wraz z kolorowymi liśćmi oglądać będziemy stylizacje przygotowane w kolorze – czerni. Lekko wampirycznie, lekko demonicznie – z wielkim  zakryciem jednego oka,  wkroczymy w szalone życie. Czerń prezentowana na wybiegach mody  to głównie modne spodnie i bluzki. 

Czytaj więcej
Moda na piękne  rajstopy
Moda na piękne rajstopy
Czwartek, 11 września 2014

 - w odcieniach czerni i szarości. W tym roku do łask wraca czerń, która tym razem jest urozmaicana przez   wzorzyste rajstopy. Powrót do takiej kolorystyki  przypomina o strojach wizytowych, które najlepiej łączyć jest z białymi bluzkami i sukienkami.


Czytaj więcej
Zaprojektuj  koronkowe dodatki
Zaprojektuj koronkowe dodatki
Środa, 10 września 2014

 Każdy z nas ma w sobie duszę artysty i swój nietypowy gust, który wymusza na Człowieku   dokonywanie licznych zmian w mieszkaniu. Warto jednak nadmienić, że na uwagę zasługują przede wszystkim delikatne, kruche, wrażliwe na zimno  - starocie. 

Czytaj więcej
Moda na  - mini
Moda na - mini
Środa, 10 września 2014

 Modne rozkloszowane spódniczki spowodowały , że zaprojektowano sukienki właśnie w takich samych klimatach. Mini- długości stały się więc inspiracją do połączenia wzorzystych materiałów z koralami i dodatkami. A skoro we wrześniu  cieszymy się ostatnimi promieniami Słońca to warto jest ubrać się jeszcze w taki sposób, aby poczuć w sobie wspomnienie gorącego – lata.   


Czytaj więcej
Poszukiwanie jesieni , gdy urok kwiatów jest przy niedzieli - foto
Poszukiwanie jesieni , gdy urok kwiatów jest przy niedzieli - foto
Niedziela, 7 września 2014

 Dziś wybrałam się nad morze, aby poszukać leśno- morskich oznak jesieni. Jednak to co wyłoniło się po wyjściu z lasu przypominało wczasy w ciepłych krajach. Morze cudownie kołysało swoje piosenki, wiatr przesypywał piasek z ręki do ręki, spacerowicze wdychali morskie powietrze i każdy chciał powiedzieć – proszę takiej pogody więcej. I tylko roślinki wiernie słuchały szelestu traw i ucho do ziemi przykładały. Mogę dziś powiedzieć - Kołysało mnie morze o tej typowo jesiennej porze. 


Czytaj więcej
Ukołysanie bieli
Ukołysanie bieli
Piątek, 5 września 2014

 Prostota jest , jak wyczucie rytmu w tańcu, jak cisza , jak szelest liści, a jej odpowiednik w ubraniach stanowi – delikatna  biel. Firma H&M przygotowała więc kobiece bluzki, które w swoim wyrazie i kroju oznaczają gustowne nałożenie  na ciała dobrych rzeczy. 

Czytaj więcej
Getry hitem lata
Getry hitem lata
Piątek, 5 września 2014

 W tym roku podarowano nam trochę więcej luzu, ponieważ bardzo modne stały się getry z różnymi wzorami. Można więc się  ubrać  na całkowitym luzie, na sportowo i cieszyć  swobodą ruchów. Dodatkowo motywy zwierzęce i  kwiatowe na  kobiecych nogach  stanowią w tym roku – hit lata  2014 roku.  


Czytaj więcej
Umiłowanie do delikatności
Umiłowanie do delikatności
Środa, 3 września 2014

 Każdy z nas uwielbia delikatność materiałów, z których wykonane są  ubrania. Dotyk ma bowiem za zadanie dostarczanie naszemu ciału wyjątkowych wrażeń. Przypominam więc , że Lato 2014  -oferowało nam  w tym roku  trendy przeźroczystości, natomiast jesień została zaplanowana na  tzw.  intensywność  barw. 

Czytaj więcej
Być z upływającej wody
Być z upływającej wody
Środa, 3 września 2014

 - gdy za chwilę świat będzie kolorowy. I  tylko róża czerwona okrywa twarz kobiety , jak liczne rakiety.

Jest już lekko nostalgicznie, liście zaczynają opadać z drzew, aby za chwilę wprowadzić za rękę – Piękną Złotą Jesień. Niestety lęborskich dni nam  ubywa,  więc przy włączonym świetle zaczynamy przesiadywać w domach. W tej lekko pochmurnej pogodzie zaszywamy się w pokojach, aby przez chwilę zacząć czytać książki, gazety i przeglądać Internet. 
Czytaj więcej
Kamizelki firmowe mam w głowie
Kamizelki firmowe mam w głowie
Środa, 3 września 2014

 Czy kobiety mogą się wzorować na mężczyznach? Chyba tak, o ile trendy mody pozwolą nam na to, aby poczuć w rzeczach - lato. Kopiując Panów, pamiętajmy , że część ich stroju wyjściowego idealnie pasuje do zaprezentowania jego odnośników na ciele kobiety. 

Czytaj więcej
Spojrzenie na dzień – 2.09.2014
Spojrzenie na dzień – 2.09.2014
Wtorek, 2 września 2014

 Prezentacja na pierwszy dzień w szkole.

- Łamanie czerni czerwienią i strojenie  manekina szkolnego w odcieniach bieli.
Do łask wracają żakiety w kolorze zawsze królującej czerni. Warto jest więc dopasować do nich spódniczki w paseczki i następnie przełamać bluzką w odcieniu jaskrawej czerwieni. Trzeba też nadmienić, że taki strój dobrze się prezentuje w godzinach pracy, gdyż jest elegancki i wygodny.
Czytaj więcej
Ubrania galowe z motywami haftu
Ubrania galowe z motywami haftu
Niedziela, 31 sierpnia 2014

 Projektanci mody dostosowali się do motywów wnętrzarskich ( prowansalskich) i zaproponowali wykorzystanie na ubraniach – haftów. Taki trend nawiązujący do dawnej  tradycji bardzo spodobał się młodym ludziom, którzy postanowili wprowadzić ludowość do swoich strojów wyjściowych. W związku tym prezentuję spódniczkę i bluzkę idealnie pasujące do prezentacji podczas uroczystego apelu i  wyjścia z domu  w ubraniach galowych. 


Czytaj więcej
Przed nami jesień
Przed nami jesień
Piątek, 29 sierpnia 2014

 - zbliżają się długie, jesienne wieczory, a wraz z nimi stracimy  lekki zapał do wychodzenia z domów. Jednak w modzie ten czas odbierany jest wyjątkowo bajecznie i kolorowo. Dobieranie zmysłowych i wzorzystych rajstop, spódniczek, spodni, żakietów, tunik i bluzek stwarza szeroki wachlarz kobiecych prezentacji. 

Czytaj więcej
Słodki sen z gazetami
Słodki sen z gazetami
Czwartek, 28 sierpnia 2014

 Gdy zbliża się już wieczór większość z nas układając się do snu lubi czytać gazety. Miłośnicy  elektroniki – laptopują, zakochani w papierze – gazetują, a ludzie zafascynowani dziennikarstwem układają się na specjalnych prasowych - poduszkach. Moda na takie rozwiązania podyktowana jest naszym domowym czytelnictwem, które wraz z rozwojem świata wirtualnego wywołuje ochotę na relaks z czasopismami. 

Czytaj więcej
Moda na ludowość w domach
Moda na ludowość w domach
Poniedziałek, 25 sierpnia 2014

 Style pełne ludowości zagościły w projektach domów. Mają  one swoje odzwierciedlenie nie tylko w meblach  wykonanych z drewna, ale także w dodatkach, które nawiązują do korzeni chrześcijańskich. Do łask wracają więc wiejskie kapliczki, a w nich piękne figurki. Ale plastycy i artyści uważają , że kapliczki nie są  jedynym miejscem prezentacji takich świętych postaci. 

Czytaj więcej
Sałatki weekendowe są bardzo zdrowe
Sałatki weekendowe są bardzo zdrowe
Sobota, 23 sierpnia 2014

 Składniki do 2 sałatek:

1.       Skład: ( tuńczyk, groszek, kukurydza, ryż ( 2 opakowania), słonecznik, cytryna, przetarty żółty ser, 1 papryka, przyprawy, majonez)

Czytaj więcej

Przejdź do góry strony