Biżuteria z miasta wolności. Gdańsk – z wizją art.!

Utworzono: 24-04-2021

W mieście!

W podróży - po dobrą  biżuterię artystyczną - udaję się do ulubionego sklepu - znajdującego się w Gdańsku. Widok na ulicach przypomina „pustkę”, małą ilość turystów, zamknięte muzea, ponieważ wróży dopiero początek letniego sezonu. Co się zmienia w mieście wolności  - przy ogólnej pandemii? Odnajduję - Tu i Teraz – naleciałości języka angielskiego, a obecnie – na ulicach i w sklepach - dominację narodowości  i kultury ukraińskiej.

- Gdańsk – przyciąga dusze o artystycznym usposobieniu, które przybywają - do miasta -  po nowe inspiracje i przedmioty. Osobiście przepadam w 1 bocznej uliczce i wchodzę do sklepu z biżuterią. Szklane wykończenia zawieszek, to art. w innym wydaniu,  bo szklane oferty - odbijają promienie Słońca.

Dlatego…

- zastygam  przy pięknej pogodzie, w okolicach potężnego kościoła i  oglądam nowe produkty. Miasto wolności powoduje, że artyści czują się w nim dość swobodnie, tworzą, uczą się i sprzedają własne wyroby.

Na spacerze!

Przekraczam progi uliczki z bursztynami, ponieważ spacer - w tych srebrno - brązowych okolicach - wnosi sporo inspiracji. Oglądam regionalne ubrania, podziwiam wzornictwo, kulturę i krawiectwo. Zatrzymuję się przy kolorowych – drewnianych – aniołach, o dość oryginalnych kształtach. Dotykam ubrań z naturalnego lnu i oceniam - prawie muzealne kreacje. Tu – w tym miejscu – liczą się naleciałości pobierane z różnych regionów, państw i mniejszych społeczności. Widok kaszubskich wzorów, haftów, zdobień na zastawach – przenosi się także  na ubrania.   

Podróż na plusie!

Spacer po gdańskiej Starówce, to przyjemność. Nawet przy mniej atrakcyjnej pogodzie, bo przy niskich temperaturach, to i tak doprowadza mnie do magicznego uśmiechu. Potężne budowle, zabytkowe zakamarki, betonowe wykończenia bram, domów i wejść do sklepów, wróżą sporo atrakcji. Ludność - w tej miejskiej przestrzeni - pomaga i otwiera się na współpracę, co przy zręcznej komunikatywności odbija się na licznych Live. Miasto wolności – to kolebka ruchów, które wyzwalają do walk o poglądy, wartości i historyczne naleciałości. Dlatego większość  osób odczuwa tu przyjacielskie i kreatywne inspiracje.

Art. w stylizacjach!

Nowe przymiarki do mody – sprzyjają prezentacji wyszukanej biżuterii.  

Biżuteria z miasta wolności. Gdańsk – z wizją art.!
Biżuteria z miasta wolności. Gdańsk – z wizją art.!
Biżuteria z miasta wolności. Gdańsk – z wizją art.!
Biżuteria z miasta wolności. Gdańsk – z wizją art.!

Przejdź do góry strony