Dlaczego sukces przyciąga opiniowanie?

Utworzono: 11-05-2020
Dlaczego sukces przyciąga opiniowanie?

W porannym wstawaniu!

Zastygam. Słowa krążą. Patrzą na mnie. Przykładają głowę do mody. Unoszę się więc do nieba i oceniam kolorystykę materiałów. Płynę na wielkiej fali, jako Gwiazda Rocka. Patrzę. Mrugam. Wnikam w klimat porannego wstawiania. A życie tworzy szkielet do scenariusza z miłymi dreszczami. Zasypiam. Po 10 minutach otwieram oczy. Widzę, że wszystko podnosi mnie na duchu, pokazuje nowe projekty, inspiruje, wnika w barwy marzeń i …To prawdziwe życie, które prowadzę. To autentyczne. Dynamiczne. Magiczne. Z mocą i siłą wielkiego uderzenia o skały. Szept dotyka więc  szczytów górskich. Stawiam stopy. Badam grunt. Idę…bo…mam odwagę.

W poezji ….

Marzenia to coś oczywistego

Dają więc błękitne niebo

 

Mądrość mieszka w doskonałym umyśle

Mówię  więc logicznie i ścisłe

 

Wiara niesie mnie do doświadczenia

To prawda i jej cena

 

Kreatywne spojrzenie buduje wydarzenia

Czas wszystko pozytywnie podkreśla

***

Wyższość mężczyzn nad kobietami?

Kilka razy w roku kalendarzowym opisuję małość plotek. Na wysokościach, gdy osiągam sukcesy natychmiast pojawia się drugi odważnik na wadze. Trudno to nazwać i określić , jako hejt, ale…coś w tym mieszka. Mądre, rozsądne, wszechwiedzące i inteligentne ponad poziom istoty -  tworzą wtedy ciekawe historie: a to, że ….” Nie…..” , „Tak…..”,  „Ona z pewnością….”, „Nie gotuje…- tak Ty to wiesz doskonale – żyję powietrzem, patrzę tylko na jedzenie, wdycham jego zapachy”, a parodia tego stwierdzenia polega na tym, że ta osoba nigdy nie była u mnie w domu. Bo... jak nie mogę zagiąć Cię w sukcesach, to poszukam małej rzeczy i udowodnię, że….”.

-  Te teorie są wręcz śmieszne, ….

Tradycyjnie gotuję: 3 dania: dla siebie coś dietetycznego, dla męża coś innego i dla córki coś nastoletniego.

 - Dziwne, że  nie zaglądasz do swoich garnków, a może nie masz dla kogo gotować i interesujesz się życiem innych osób. Żyjesz tym tematem już 20 lat, kiedy z tego wyrośniesz….?

To oczywiście zwyczajny przykład wnikania w osobiste życie.

Problem takich osób polega na tym, że jak obalę 1 temat to tworzą 2, 3, 4, 5, 6, ,7.

Prawda natomiast wygląda tak, że zamiast żyć intensywnie, przygotować coś kreatywnego – zajmują się obserwacją aktywności innych osób.

 Najciekawszą istotą plotek są fakty, których nawet – ja o osobie nie znam, dlaczego….bo są całkowicie wymyślone.

Opowiadam o nich przy kawie….u znajomych.

To cena aktywności i zaradności w niektórych przestrzeniach.

Jak do tego podchodzę.

W bardzo logiczny sposób.

Buduję obraz psychologiczny.

Czytam w myślach, w Twoich brakach, problemach – i wiem, dlaczego istotą zainteresowania pozostaje moje - ja. Na tej podstawię – oceniam kim Ty jesteś.

Przejdź do góry strony