Moda na książki historyczne – 1 maja

Utworzono: 01-05-2014
Moda na książki historyczne – 1 maja
Moda na książki historyczne – 1 maja
Moda na książki historyczne – 1 maja
Moda na książki historyczne – 1 maja

 W wolnych chwilach sięgam po książki o różnej tematyce. Uwielbiam przebywać w księgarniach w dużych miastach, gdyż ilość woluminów na półkach może zainteresować każdego Człowieka. Wczoraj przeglądając różne dzieła  w Trójmieście natrafiłam na nowości dotyczące krajów arabskich  jednak o zgrozo ceny książek ( około 50 zł za sztukę ) nie wróżą w obecnych czasach nic dobrego. Czytelnictwo wzrasta , ale głównie to Internetowe, ludzie chcą czytać informacje, nowości książkowe jednak nie zawsze jest ich stać na takie wydatki. Najwspanialszym rozwiązaniem są więc biblioteki, które przygotowują odpowiednie zestawy nowości dla Czytelników. Porównując zaopatrzenie w dużych miastach i w Lęborku można śmiało napisać , że dość łatwo odnajdziemy w naszym mieście najbardziej popularne tytuły. Polecam jednak zestaw dla leniuchów, czyli składnie propozycji naszego zakupu przez Internet. Bardzo często korzystam z tej opcji, a towar dostarczany jest do księgarni w ciągu 1-2 dni. Plusem takiego zamówienia  jest  oszczędność kosztów podróży i przesyłki, a buszowanie w sieci po różnych opisach książek też może być przyjemne.     

Akwarium – czyli tajny wywiad ZSSR

Tajny wywiad na świecie został przedstawiony przez W. Suworowa opisującego Główny Zarząd Wywiadowczy , czyli GRU. Autor ukazuje losy i oblicza świata sowieckiego, techniki i sposoby działań wywiadowczych. Jego kariera zawodowa rozwijała się błyskawicznie w Specnazie, następnie  trafił On do elitarnego GRU. Po odpowiednim przeszkoleniu doskonaleniu technik szpiegowskich doszedł do stanowiska agenta operacyjnego działającego w Europie. Dopiero po Jego ucieczce do Wielkiej Brytanii zaocznie skazano go na karę śmierci. Ten wyrok nigdy nie został jednak uchylony, nawet po rozpadzie słynnego ZSSR. Autor dość śmiało opisuje w swoich licznych książkach szczegóły  operacji wojskowych, zasady  działań wojska, co w pewnym sensie nakreśla obraz wywiadu. Jak wiadomo dochowanie tajemnicy wojskowej jest w cenie, a publikowanie na ten temat całych wypracowań oznacza bycie więźniem na obcej ziemi.

W dniu 1 maja- pamiętajmy – „ Wywiadowca powinien  zwracać baczną uwagę na numery rejestracyjne wozów. Jeśli drugi raz wpadła ci w oko ta sama tablica , to znaczy, że być może jesteś śledzony. Pokazują mi tysiące numerów rejestracyjnych. Przelatują przez ekran jak francuski ekspres TGV. Nie trzeba ich zapamiętywać. Analityczny umysł  nie zda się na nic. Liczy się tylko refleks, odruch warunkowy. Ten odruch wpajają nam jak psom, metodą profesora Pawłowa. Błąd – i wstrząs. Błąd – i wstrząs.” – „Akwarium”, Wiktor Suworow,  wyd. Rebis.   

Przejdź do góry strony