Rewolucyjne ślady w szafie. To moda i jej historia.

Utworzono: 01-02-2020
Rewolucyjne ślady w szafie. To moda i jej historia.
Rewolucyjne ślady w szafie. To moda i jej historia.
Rewolucyjne ślady w szafie. To moda i jej historia.
Rewolucyjne ślady w szafie. To moda i jej historia.

Na regale!

Książka o zwyczajnym podejściu do mody prowadzi Cię po świecie „Dzinsów” i podróży do  unikalnej formy materiału. Autorka woluminu: „Modowe rewolucje, niezwykła historia naszych szaf”,  porównuje, to światowe odkrycie do wymiaru – znanych i podziwianych rytmów muzycznych, które ubóstwiają Rocka.  Dobra marka spodni podbija, bowiem  serca nastolatków, wzbudza „szacun”, daje „na luz”,  a także powoduje, że zmienia się podejście do stylu życia. Idealna przestrzeń do prezentacji takich:

-  sukienek, tunik, bluz, spódniczek -  istnieje początkowo  na wsi, potem  w Westernach, czy na łonie matki natury.

Wygodę dostosowaną do czasu  każdego pokazu  przechwytują znane ikony mody i reklamują   - „Dzinsy” – jako  podstawę w każdej garderobie.  

Kobiety i mężczyźni!

Oryginalność stylu  podbija sklepowe ceny.  Znane marki rozpoczynają liczne prezentacje, od spodni z konkretnymi metkami. Trwa zatem wyścig o najlepsze produkty, które określają – ceny. Należy jednak pamiętać, że Moda, na tego typu materiały, powraca na szczyty projektowe – falowo. Raz pozostaje na górze piramidy, raz w tendencji spadkowej, ale zawsze towarzyszy  w stylizacjach. Za sprawą amerykańskich kobiet  - szczególnie tych wyzwolonych - ubrania podbiją serca ludzi na całym świecie i podają możliwości ich noszenia. W tym wypadu liczy się – wygoda i możliwość wykonywania każdej pracy. „Dzinsy”, to  dobre podłoże do prowadzenia samochodu, przygotowania prac roboczych, wyjść do ogrodu, na spacery do lasu, ale taki  początek tej pokaźnej listy, to kreowanie mody. Gdy materiał wkracza na pierwsze strony gazet, wówczas wszystkie fanki „dżinsów” poszukują ich w ofertach sprzedażowych, ale z namiastką innowacyjnego stylu. W 2019/2020 roku rozpoczyna się więc  trend na przecięcia spodni,  przy udach i kolanach.

Lata świetności!

Od lat 70 – tych i ruchów, które pojawiają się w Stanach Zjednoczonych,  wszystkie formy ubioru wnikają w dodatkowe ozdoby – np. hafty. Szerokie dzwony, kolorowe kamizelki, rzemienie, kwiaty we włosach, bluzy i płaszcze, to już nie tylko Moda, ale wyrażanie  własnych poglądów. Toczy się więc walka o prawa, wolność, swobodę, dlatego  w tym  przypadku – światowego luzu  - „dżinsy” dość idealnie komponują się z myślami dotyczącymi wielkiego buntu.

Życie, a moda!

Charakter wyjścia do określonej przestrzeni wymusza idealny ubiór. Warto jednak podkreślić, że fanami spodni tzw. „dzinsów” pozostają zawsze mężczyźni. Każdy z nich odlicza wówczas swoje lata na liczniku, zachowuje się na większym luzie, żartuje, wnika w marzenia z 18 – tki, ma większą śmiałość wykonywania pozytywnych gestów, a także przypomina sobie okres  nastoletni. Za ten motyw mody wszystkie  Firmowe projekty pozyskują nowych klientów, a Ty żyjesz z wiarą w cel.

Bo „dżinsy” – pasują na każdy dzień.

Materiał stanowi wstęp do Festiwalu Głośnego Czytania: "Damy dworu w literaturze" z elementami wytwornej mody. ( PCE).

Sylwia Skroś  

Przejdź do góry strony