Królowe i Damy Dworu: 2 wyszukane wzory odzieżowe?

Utworzono: 15-03-2021
Królowe i Damy Dworu: 2 wyszukane wzory odzieżowe?

W muzeum!

Król i każda Dama Dworu – to modele odzieżowe ubierane przez krawców. Ale historia pokazuje, że obecny zawód projektanta odciska spore znaczenie. Bo i wykończenia materiałów, wymyślne kołnierzyki, jak i długości do samych stóp  - prowadzą Cię do wystawy w muzeum oraz powszechnie znanych ksiąg. O wartości królewskiej prezentacji rozpisują m.in. Kronikarze, a Damy Dworu ukazują najnowsze stylizacje.

*

Szlachta przepada bowiem za konfederatką, piórami w czapkach i grubymi paskami. Do plusów modowych zaliczasz wówczas  futrzane dodatki i wykończenia, które nadają stosownej klasy.  A do kolorowego kontusza przykładasz duże guziki i specjalne pętelki. Jakość materiału  oraz jego wzór – to pokazy zamożności na dworze, gdyż tylko w taki sposób uchodzisz za osobę znaczącą tyle, co szeroko uszyte rękawy i spodnie. Postawa wiecznej otwartości, dyskusji, wpływa na decyzje rządzących, a w historii państwa, pozyskuje mistrzów dobrej wojenki. Powszechne zdanie o „smoleniu cholewek” pochodzi z prezentacji butów wytworzonych z najlepszej skóry i zakończonych znaczącymi szpicami.

*

Damy Dworu – to muzy idealnie  pasujące do czytania książek. W  specjalnym salonie, przy rozpalonym kominku, rozpoczynają m.in. grę na instrumentach, głośne dyskusje, naukę języka francuskiego, omawianie zajęć domowych oraz wykonywanie robótek ręcznych. Jako intelektualistki wnoszą do ogniska domowego – rodzinne ciepło, podporę dla mężczyzn i nową jakość opieki nad dziećmi. Każda mądra szlachcianka posiada piękną czapkę, wykończoną m.in., 1 klejnotem. W przypadku tej warstwy społecznej liczą się długie suknie i spódnice, które świadczą o jakości kontusika, a także podkreślaniu stosownej talii.

Zobacz nasze modele – warte modnej stylizacji!

 

 

 

 

 

 

Przejdź do góry strony