ModBook

Jak buduje się Blogksiążkowy?

Jak wybrałam białe życie?

„Skinęłam głową. Właśnie miałam zamiar nalać sobie herbaty, gdy podeszły do naszego stolika dwie Somalijki.

- Cześć Waris – zagadnęły mnie po imieniu, choć wcale ich nie znałam. - Przyniosłyśmy Ci ubranie i biżuterię na dzisiejszy lunch.

Powinnaś być ubrana , jak somalijska księżniczka. „ – „Czarna kobieta, biały kraj” – Waris Dirie.

Jak połączyć dwie, trzy, cztery, pasje?

Życie to tylko pewien etap tu na Ziemi. I pewnie, dlatego ludzie urozmaicają je sobie na różne sposoby. Wymyślają m.in. pasje, które pochłaniają ich cały wolny czas. Ale jedna z nich towarzyszy nam zawsze – jest nią czytanie książek. Inne pasje przychodzą  i odchodzą, a ta jedna od wieków trwa i kształtuje ludzkie poglądy.

Herbata przy blogu modowym

Rozpoczynając przygodę  z blogiem modowym nie miałam jeszcze ukształtowanego pomysłu na tematykę www. Wiedziałam tylko, że zamiast serwisu informacyjnego chcę odskoczyć do czegoś innego, nowatorskiego, twórczego i po części osobistego. Forma blogowa przedzierająca się przez Internet była więc  nowym wyzwaniem, ale także nowym złodziejem czasu. Zdecydowałam się zatem na coś typowo kobiecego co w pewnym sensie lubię ubierać:

 -  słowami, a także  materiałami.

Będąc na studiach podyplomowych zauważyłam bowiem, że moje koleżanki nie rozstają się z 3 przedmiotami:

- komórkami,

- laptopami,

- książkami.

A prawda jest  zupełnie inna – wszystkie nie rozstają   się ze „SŁOWAMI”!

Jak zostałam Piratem?

„Korsarze ze swoim pełnym blichtru stylem życia podbijali w rodzimych miejscowościach ceny gruntów, żywności, odzieży i innych rzeczy w stopniu, który prawie uniemożliwiał pozostałym mieszkańcom kupowanie czegokolwiek. Można było więc albo  być piratem i dzięki temu się bogacić, albo zostać jeszcze biedniejszym niż kiedyś”. - – „Czarna kobieta, biały kraj” – Waris Dirie.

Wybrałam więc  bycie piratem. I od tego czasu grasuję po stronach modowych, serwisach informacyjnych, książkach i gazetach. Po co marnuję na to wszystko swój wolny czas? Odpowiedź jest tylko jedna , robię to , ponieważ kocham słowa i podróże do  świata marzeń. Jestem , jak taki pirat, nabieram wody, uciekam przed niebezpieczeństwami, a następnie płynę po skarb. Jest nim z pewnością – wiedza!

Jak zostałam blogerką modową?

Tworzenie stron modowych przebiega w sieci na tysiąc sposobów. Jednym z nich jest trend kolorowego , wystrojonego PTAKA, drugi trend o podłożu psychologicznym, trzeci trend o podłożu podróżniczym, czwarty trend o podłożu księgarskim, piąty trend o podłożu osobistym, itp.itd. Sztuką jest jednak zaistnieć w sieci z czymś nowatorskim. Ale co warto jest podkreślić, magia zaczyna się dopiero po przełamaniu strachu, wyzwoleniu się z osądów, a skupieniu uwagi na zwyczajnej  codziennej pracy.

„Jeśli współpracuje się w Afryce (…), trzeba mieć skrajnie wysoką odporność na frustracje, inaczej zbyt szybko daje się za wygraną. Wiedziałam o tym, a mimo to musiałam naprawdę się przełamać, żeby kontynuować starania i się nie poddać”.  -  – „Czarna kobieta, biały kraj” – Waris Dirie.

Sprawdź moje książki!

Na półce!

 Blog modowy pozwala notować cenne myśli. Książka utrwalać je na papierze. Każde wydanie prezentuje zatem,  zarówno fotografie, jak i słowa. Zapis elektroniczny napędza oglądalność, a tradycyjny wolumin sprawia przyjemność dokładnego  położenia go na regale.

I właśnie, dlatego z sentymentem powracam do zdjęć i wypowiedzi, które po kilku latach przypominają o beztroskim życiu oraz czasie poświęconym na tworzenie artykułów. Słowa pozostawiają ślad, a w formie  przygotowanych książek, bo one  krążą obecnie wśród znajomych i rodziny.  

Moda w innym wymiarze trafia do serc, zakamarków duszy i szuflady artystycznej.

ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook
ModBook

Przejdź do góry strony