Moda na - Tu i Teraz – w „Totus Tuus”?

Utworzono: 12-10-2020

Moda od kuchni?

Takiego Forum jeszcze nie przeżyłam ze względu na Koronawirusa. Czekałam na sobotę i decyzje: odnośnie zdalnego nauczania, Strefy żółtej, bądź czerwonej, nagłych odwołań kolejnych punktów imprezowych dotyczących Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Lęborku. Powiedziałam Bogu – „Totus Tuus” – Ty nas w 2020 roku prowadzisz i się „zadziało”.

W kinie!

Forum Młodych – to przedsięwzięcie, które prezentuje słowa, nie „szoł”, ale subtelne spotkanie refleksyjne z osobowością JP2. To Jego dzień w Lęborku – z młodymi. Wybieramy zatem  najtrudniejszy przedział wiekowy dotyczący dojrzewania, bo pokazujemy tematy warte poruszenia w myślach, domach, szkole. Nakreślamy  ślady pasji (od wspinaczek górskich, podróży, spacerów, kajaków, po symbol umieszczony w Centrum miasta – czyli potężne 2 koła rowerowe).  Zmieniamy położenie, promujemy modę na grę 1 aktorki, wymuszamy tematyką miłości – człowieka do człowieka.

W kreacjach!

Gdy zapalają się światła, na ekranie kina trwa próba, wiem, że kreacje występujących odgrywają spore znaczenie. Z szacunku do gości zakładam więc długa suknię, a aktorka Martyna wciela się góralkę, w kapeluszu, z traperami, kamizelką i jeansami. Góry przenoszą słowne góry , z fashion w tle.

W modzie na wartości!

Impreza masowa zmienia życie, gdy do niej przywiązujesz wartość słów. To one budują klimat w kinie, wyciszają publiczność, podkreślają brawa, powodują, że zapraszamy odważną uczennicę na scenę. To czas na…magię…publiczność….nasze wyrażanie siebie.

A moda?

- za światłami mieszka cisza….za głośnikami mieszkają słowa….za fotelami pojawiają się uczniowie….za Forum ukrywa się uniwersalność wspomnień.

Tu i Teraz – w Lęborku.  

Moda na  - Tu i Teraz – w „Totus Tuus”?
Moda na  - Tu i Teraz – w „Totus Tuus”?
Moda na  - Tu i Teraz – w „Totus Tuus”?
Moda na  - Tu i Teraz – w „Totus Tuus”?

Przejdź do góry strony